Žmogus ir kompiuteris

285 0

Kompiuteris ir žmogus

Klaipėdos universitetas

MS WORD 2007

Individualus darbas Nr.2

Žmogus ir kompiuteris

Atliko: Vadybos grupės studentas Mindaugas Stupuras

Priėmė: dėst. S.Žemgulienė

Data: 2016-12-19

 

Klaipėda, 2016m.

Turinys

Kompiuteris – kas tai?

Kompiuterio pagrindinės įrangos dalys bei galimybės

Žmogaus ir kompiuterio bendravimas

Žmogus kompiuterio aplinkoje

Kompiuterizuotos darbo vietos egronomika

Kompiuteris – kas tai?

Kompiuteris – tai elektroninis įrenginys, skirtas žmogaus intelektiniam darbui palengvinti, būtent, apdoroti informacijai. Kompiuteris sukonstruotas taip, tarsi kopijuotų žmogaus galimybes: jis geba priimti informaciją iš aplinkos (jutikliai – klaviatūra, pelė) ir perduoti rezultatus (vaizduoklis, spausdintuvas), įsiminti ir apdoroti informaciją (atmintinė, pprocesorius), įrašyti ir saugoti informaciją, kol jos prireiks (išoriniai kau

upikliai). Paprastai išskiriamos šios esminės kompiuterio galimybės: tekstų, grafikos bei vaizdų tvarkymas, matematiniai skaičiavimai, duomenų bazės, naudojimasis kompiuterių tinklu (Internetu).

Kompiuteris verčia mus gyventi sparčiau. Kompiuteris diktuoja tokį gyvenimo tempą, kad fundamentaliosios tiesos praranda fundamentalumą, primityvus aiškinimas kelia nuobodulį spėjantiems su technologijos pažanga, o konkretūs pavyzdžiai pasensta greičiau nei parašoma knyga. Metų kaita revoliucijų nesukelia, tik dar labiau padidina gyvenimo tempą. Kompiuteriai vis ,,draugiškesni“ mums, bet patys dirba vis sparčiau ir mums tinginiauti neleis.

kompiuteris 1

Kompiuterio pagrindiniai įrenginiai bei jo galimybės

įvesties įrenginiai (kai

ip žmogaus regos, uoslės, klausos organai);

išvesties įrenginiai (kalbos ir lytėjimo organai);

sisteminis blokas (kaip žmogaus smegenys);

išoriniai informacijos kaupikliai (kaip ir žmogaus naudojamos užrašų knygelės, konspektai, knygos).

Seniausia kompiuterio funkcija buvo padėti žmogui skaičiuoti. Tai būtų pirmoji ir svarbiausia (pagal spartumą) kompiuterio galimybė – ma

atematiniai skaičiavimai. Jie nuolat tobulinami – vis daugiau aritmetinių veiksmų atliekama per tą patį laiką, vis didesnio tikslumo rezultatai gali būti gaunami. Dabar tiesiog nebeįmanoma įsivaizduoti buhalterinių bei finansinių skaičiavimų be kompiuterio.

Kita šiais laikaisi labai reikalinga kompiuterio galimybė – rašyti bei tvarkyti tekstus. Kaip patogu: ggali turėti įvairiausių raštų pavyzdžių (šablonų), juose pakeisti reikiamas vietas – ir per pora minučių gauti jau naują raštą.

Kompiuteriuose galima laikyti daugybę įvairiausių rūšių duomenų. Juos galima visaip apdoroti: grupuoti, išrinkti reikiamus, papildyti naujais, pasenusius išmesti ir pan. Duomenų paprastai būna daug. Todėl reikia mokėti iš daugybės duomenų greitai išrinkti norimus. Tam duomenys grupuojami, jungiami pagal požymius, – tada jie vadinami duomenų bazėmis. Šitaip vadinamos ir pačios programos, palengvinančios darbą su dideliais susietų duomenų kiekiais, – duomenų bazių valdymo programomis. <

;

Dar viena svarbi galimybė atsiranda sujungus kompiuterius į tinklą. Tada įmanomi informacijos mainai – perdavimas ir priėmimas. Į kompiuterių tinklą įjungtas kompiuteris gali persiųsti informaciją bet kuriam kitam tinkle esančiam kompiuteriui. Kompiuteriai į tinklus jungiami kabeliais (kai tinklas vietinis), naudojantis esamomis telefono ryšio linijomis arba nutiesus modernias optinio ryšio linijas (optinius kabelius ir pan.). Iš pasaulinių kompiuterių tinklų šiuo metu plačiausiai naudojamas Internetas. Internetu gali naudotis kiekvienas, tereikia minimalių darbo įgūdžių.

Aptarėme pačias svarbiausias kompiuterio galimybes. Be abejo, jų yra daugiau ir įvairesnių. Tačiau yra ir t

tokių uždavinių, kurių kompiuteris išspręsti negali arba labai nedaug tegali padėti žmogui. Tai įvairios kūrybinio mąstymo reikalaujančios užduotys, ypač susijusios su intuicija, vaizduote.

Viską, ką daro kompiuteris, pirmiau turi sugalvoti žmogus, o kompiuteris sudaro galimybę vieno protingo žmogaus darbo vaisiais pasinaudoti daugeliui.

Kompiuterio ir žmogaus bendravimas

Žmogaus ir kompiuterio sąveikoje didelį vaidmenį vaidina vartotojo sąsaja,- kurią renkantis reikia pastebėti, kad grafinė sąsaja yra daug sudėtingesnė. Todėl žymi resursų dalis turi būti panaudota kuriant tokią sąsają.

Šiomis dienomis dauguma programinės įrangos kūrėjų siūlo sav. . .

bo vietos apšvietimo sąlygų parinkimas. Neteisingai parinktas ekrano ryškumas ir apšvietimas, ženklų kontrastas, ženklų ir fono spalvos, esantys ekrano blyksniai, vaizdo mirgėjimai bei virpėjimai sukelia regėjimo pablogėjimą, galvos skausmus, padidina fiziologinę bei psichologinę apkrovą. Nustatyta, kad paaugliams, dirbantiems prie nekokybiškų ekranų, regėjimas per metus susilpnėdavo net viena dioptrija.

Naudota literatūra:

 

http://www.smaizys.lt/informacines-technologijos/kompiuteris-bukina-zmogaus-prota/

Žmogus ir kompiuteris

https://lt.wikipedia.org/wiki/Kompiuteris

Join the Conversation